Kijkduin: pohled na masiv fortu, nad nímž vyčnívá zadní stěna pozorovacího zvonu.


Kijkduin: betonový objekt se zvonem, zabudovaný zhruba do středu fortu během modernizace. Původně byl v celý výšce zapuštěn do zemního valu.


Kijkduin: téměř padesátitunový pozorovací zvon s průzory pro dálkoměr.


foto: O. Filip 2008, R. Hrabčák 2008 (RH)


Den Oever: velký objekt č. IX se zvonem a třemi těžkými kulomety. Betonový parapet kolem objektu sloužil jako dodatečné postavení pro pěchotu. (RH)


Den Oever: týlová stěna objektu č. II, který čelně postřeloval hráz směrem ke Kornwerderzandu.


Den Oever: čelní stěna největšího objektu se zazděnými střílnami pro protitankové kanóny.


Den Oever: masivní pancéřová deska se střílnou pro protitankový kanón. Visutá dráha umožňovala manipulaci se součástmi zbraně.


Den Oever: pozorovací zvon objektu č. VI na pravém křídle. V pozadí je zazděná šachta, z níž se mělo vysouvat otočné zrcadlo světlometu.


Den Oever: týlová stěna objektu č. VI. Nad dveřmi je reliéf s rokem výstavby a číslem objektu.


Den Oever: pohled od týlového objektu č. X na pravé křídlo umělého ostrova s objekty. Zemní valy prozrazují pozice objektů č. VIII, IV a VI.


Kornwerderzand: jednostřílnový objekt č. I, vysunutý na vlnolamu, asi 600 metrů od silnice na hrázi. (RH)


Kornwerderzand: pozorovací zvon protitankového objektu č. II. V pozadí je týlová stěna německého objektu R612, určeného též pro protitankový kanón.


Kornwerderzand: pohled z protějšího břehu plavebního kanálu. Vpravo je kulometná střílna objektu č. IV, vlevo německý objekt R667 s kanónem 5 cm KwK.


Kornwerderzand: interiér pozorovacího zvonu. Pozoruhodný je pětiúhelníkový vnitřní průřez zvonu ve výši průřezů. Pod střílnami jsou zavěšeny uzávěry, které bylo možné upevnit do průzorů. (RH)


Kornwerderzand: objekt č. IX, vysunutý na pravém křídle, a si 1200 metrů od hráze. Po stranách objektu jsou parapety pro pěchotu.


Kornwerderzand: chodba jednoho z objektů s pancéřovými dveřmi jednotlivých místností. Dobře je vidět vnitřní ochrana stropu teakovými trámy. (RH)


Kornwerderzand: objekt č. XIV. Po stranách jsou vchody, uprostřed záchody s venkovními pisoáry a vlevo od nich pancéřová vrata úkrytu pro 2 cm protiletadlový kanón.


Kornwerderzand: objekt č. V se střílnou pro těžký kulomet.


Kornwerderzand: sřílna pro 5 cm protitankový kanón v 2,5 metru silné stěně objektu č. VI. Střílnu v masivní pancéřové desce bylo možné uzavřít spouštěcí deskou.


Kornwerderzand: pohled střílnou na 5 cm PTK v kasematě objektu č. VI. Na zadní stěně jsou vidět pancéřová dvířka, jimiž bylo možné transportovat hlaveň z vchodu do kasematy pomocí závěsné dráhy.


Kornwerderzand: protitankový kanón v kasematě objektu č. VI s uzavřeným střílnovým otvorem..


Kornwerderzand: těžký kulomet Schwarzlose ve střílně objektu č. IV. Zbraň neměla pevnostní lafetu a jednalo se tedy o dosti improvizované řešení.


Kornwerderzand: menší kulometný objekt č. XVI v týlové linii. V pozadí jsou vidět obrovská stavidla hráze a na ostrově za nimi vyvýšeninu, kde se nachází objekt č. II a německý objekt R612.