Mey: moderní kaponiéra fortu, určená pouze pro ruční zbraně. Ocelové sloupky na stropnici, propletené ostnatým drátem, měly ztížit přístup do příkopu.


van der Goltz: obrovský setrvačník jednoho z dieselových motorů ve strojovně festu.


van der Goltz: řada jednoválcových dieselových motorů Deutz, každý o výkonu 26 kW, ve strojovně festu.


foto: J. Pavel 1999


Chesny Sud: kabelová komora u cesty k fortu. Francouzi nešli u svých kabelových komor pro inspiraci daleko.


Chesny Sud: betonová kasárna fortu. Střílny v popředí (a světlomet, umístěný nad nimi) chránily přístupovou cestu, samotná kasárna bránila kaponiéra v pozadí.


Luitpold: věže P.T. 96 pro 10,5 cm kanóny baterie West, která naklonila tlaková vlna výbuchu, pravděpodobně při destrukci druhé z pancéřových baterií.
Wagner: týlová stěna objektu pancéřové baterie pro 15 cm houfnice. Vlevo se dochovala fortoová mříž, kopeček v pozadí skrývá strojovnu festu.


Wagner: interiér kasematy pro dva 7,7 cm kanóny opěrného bodu Lamencé, chráněné pancéřovou deskou. V kasematě se dochovaly lafety kanónů i pancéřové oponky ve střílnách.


Wagner: pancéřové deska s otvorem pro světlomet, který osvětloval cíle pro kasematu opěrného bodu Lamencé.
Wagner: kaponiéra na pravém křídle opěrného bodu Avigy. Střílny pro dva kanóny ráže 5 cm a světlomet chránily pás překážek, směřující do týla.


Wagner: střílna pro světlomet v interiéru kasematy. Dobře patrná jsou protizávaží pro spouštění pancéřové oponky.


Wagner: maketa rychlopalného kanónu ráže 5 cm, který tvořil hlavní výzbroj kaponiér ve festech. U stěny vlevo jsou police pro munici do této zbraně.
Wagner: hlasové roury, kterými velitel pancéřové baterie komunikoval s osádkami jednotlivých věží.