Tczew: bývalý železniční most se zbylými obrannými věžemi. Vpravo je novější část, která vznikla při prodloužení mostu a v pozadí vyčnívají oblouky novějšího železničního mostu.


Tczew: pohled na věže z horní hrany příhradové konstrukce. Po kolejnicích pojížděl jeřáb pro údržbu mostu.


Tczew: interiér jedné z věží. Do horní části věže není žádný přístup a plošina je v dezolátním stavu.


foto: O. Filip 2007


Knybawa: pravobřežní objekt s deskami pro těžké kulomety. Dobře patrný je obrovský rozměr objektu (šířka kolem 60 metrů).


Knybawa: část pravobřežního objektu s klenutým průjezdem a jednou z pancéřových desek pro kulomet.


Knybawa: detail jedné z desek 78P9. Uprostřed je střílna, po jejích stranách průzory pro periskopy Busch a po obvodu hlavice masivních kotvicích tyčí.


Knybawa: pancéřová vrata úkrytu pro protitankový kanón, ústící do průjezdu. Levá část je vybavena střílnou pro ruční zbraň a rozdělena na dvě poloviny, aby bylo možné ji otevřít v případě zasypání podlahy.


Knybawa: jeden z úkrytů na levém břehu. Uprostřed je plošinka pro pozorovatele, k níž vede žebřík.


Malbork: středověká věž u pozůstatků opěry silničního mostu. Věž byla v 19. století integrována do systému obrany mostu spolu s dalšími staršími objekty.


Samborowo: jeden z dvoupodlažních blokhausů. Na stropě byla původně otočná věžička s 5,3 cm kanónem.


Tomaryny: jeden z dvojice čtyřpodlažních blokhausů u mostu přes Pasłęku. Strop objektu je zesílen betonem.


Tomaryny: tentýž blokhaus. Dobře patrné je sešikmení střílen, které i při čtvercovém půdorysu objektu umožňovalo palbu v okruhu 360°.


Tomaryny: pohled na blokhaus z mostu. V místě, kde byla instalována věžička s 5,3 cm kanónem, je pouze betonová zátka. Vpravo je vidět poterna do druhého z objektů.


Tomaryny: přízemí blokhausu s původním názvem "Thomareinen". Jsou vidět tyče nad střílnami, na nichž byly zavěšeny pancéřové okenice a šachta do horního patra, v níž chybí schody.


Ruciane: betonový blokhaus u železniční trati. Další palebná stanoviště byla na stropě. Vchod chránila důkladná mříž a dodatečně dostavěná předsíňka se střílnami.


Ruciane: detail mříže u vchodu, jejíž tvar měl znemožnit, aby byla přelezena. Podobné mříže jsou standardní výbavou německých objektů z tohoto období.


Ruciane: větší blokhaus na opačné straně trati. Předsíňka byla dostavěna dodatečně, mříž před vchodem byla bohužel ukradena.


Mikołajki: dvojice malých jednopodlažních blokhausů. Uprostřed týlové stěny pravého blokhausu je vidět plošinka pro pozorovatele.